dr n. med. Olga Warszawik-Hendzel

Specjalista dermatolog-wenerolog,

Absolwentka I Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Dermatologii CSK MSW a obecnie pracuje w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie poza praktyką kliniczną, prowadzi zajęcia ze studentami polsko- i angielskojęzycznymi wydziału lekarskiego.

Jest również wykładowcą na Podyplomowych Studiach z Medycyny Estetycznej Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Międzynarodewego Centrum Kształcenia Medycyny Ant-Aging.

Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venerology, International Trichoscopy Society,International Dermoscopy Society, European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Uzyskała tytuł doktora nauk medycznych za rozprawę pt. „ Przydatność demoskopia i refleksyjnej mikroskopii konfokalnej we wczesnym wykrywaniu rogowacenia słonecznego i raków skóry”. Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu nieoperacyjnych zabiegów korygujących i modelujących wygląd twarzy i ciała. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz wysoko zaawansowanych i nowoczesnych metodach laseroterapii. W swojej codziennej pracy zawodowej zajmuje się pełnym zakresem dermatologii klinicznej i estetycznej, dermatochirurgii oraz laseroterapii. Do jej szczególnych zainteresowań należy diagnostyka i leczenie chorób owłosionej skóry głowy, w tym łysienia telogenowego, androgenowego, plackowatego oraz bliznowaciejącego zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w wykonywaniu trichoskopii (komputerowego badania owłosionej skóry głowy) i trichogramów. Swoją wiedzę w zakresie chorób włosów poszerza biorąc udział w międzynarodowych kongresach, w tym World Congress of Trichoscopy, World Congress Hair Research, Congress of The European Hair Research Society.

W ramach działalności naukowej zajmuje się przede wszystkim wczesną diagnostyką stanów przednowotworowych i nowotworów skóry z wykorzystaniem nowoczesnych nieinwazyjnych metod obrazowania skóry takich jak dermoskopia, wideodermoskopia oraz konfokalna mikroskopia laserowa. Ukończyła kurs dermoskopii na Uniwersytecie Medycznym w Graz, Austria oraz kurs konfokalnej mikroskopii laserowej na Uniwersytecie Medycznym w Berlinie. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych. Swoją wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej stale poszerza biorąc czynny udział zjazdach, kursach oraz kongresach w kraju i na świecie.